EVDE SAĞLIK BİRİMİ

HAMUR halkının sağlık hizmetlerine ulaşamayan bireyleri için; muayene,tetkik,tahlil,tedavi ve tıbbi bakımlarının evinde ve aile ortamında sağlanması bu kişilere ve aile bireylerine sosyal ve pskolojik destek hizmetlerinin bir bütün olarak birlikte verilmnesi için sağlık bakanlığına bağlı hastanemiz bünyesinde evde sağlık hizmetlerimiz mevcuttur. sağlık hizmetlerinin eksiksiz ve düzenli yapılmasının önemi tartışılmazdır. bu hizmetler insana verilen önemin ve değerin göstergeleridir.

                    Evde sağlık hizmetlerinin amacı nedir?

vatandaşlarımızın günlük hayatını daha kolaylaştırarak, hastalığın ve hastane şartlarının yarattığı olumsuz etkiği en aza indirmek ve yaşam kalitelerini önemli ölçüde yükseltmektir.

 

            Hangi hastalara hizmet verir?

evde sağlık hizmetleri, yatağa bağımlı, yaşlı, bakıma muhtaç, özürlü, hastanede uzun süre tedavi görmüş ve tedavisinin devamının evde sürdürülmesi gereken vatandaşlarımıza , ihtiyaçları olan sağlık hizmetlerinin ev ortamlarıda sunulması amacını taşır.

  

    Evde sağlık hizmetleri ekibinde kimler çalışır?

Evde sağlık hizmetleri çalışmalarının yürütülmesi amacı ile hastanemiz tarafından bir araç tahsis edilmiş olup, bir Doktor bir hemşire bir şöför ve bir tıbbı sekreterden oluşn bir ekip hizmet vermektedir.

 

  hasta ziyaretleri hangi sıklıkla yapılır ve ne kadar sürer?

hastalar belli periyodlarla ziyaret edilerek bakım ve tedavileri itina ile yapılır. hastaların hangi sıklıkla ziyaret edilmesi gerektiği  bakıım ve tedavi planı doğrultusunda hekim  tarafından belirlenir. hastalarımızın sağlık ihtiyaçları ve hastalık hallaeri sona erene kadar gerekli bütün sağlık hizmetleri en iyi şekilde sağlanır.

 

    evde sağlık hizmetleri hangi saatlerde hizmet vermektedir?

 evde sağlık hizmetlerimiz mesai saatleri içerinde hizmet vermektedir.